Haberler

14 Mayıs Çiftçiler Günü

14.05.2018
14 Mayıs Çiftçiler Günü

Son 12 yılda çiftçilerimizin borçları 68 milyar lira arttı. Tarımsal destekler yeterli değil. Maliyetler her geçen gün yükseliyor. Buna karşılık maalesef ürünler değerinde satılamıyor. Bunlara katlanamayan çiftçiler giderek daha çok borca girdi. 

Tarımda gelecek görülmemesi toprakların terk edilmesine sebep oldu. Topraklarımız boş kalıyor ve çiftçilerimiz mesleklerini yapamıyor. 
Çiftçilerimizin sesinin duyulması, güç kazanması ülkemiz için, toprağımız için önemli noktalardan biridir. Toprağından üretemeyen bir ülkenin geleceği yoktur. Çözüm önerilerinin en kısa sürede bulunması, düzenleyici politikaların yapılması esastır.

Soma Faciası

13.05.2018
Soma Faciası

Soma Faciası, 13 Mayıs 2014'te Türkiye'nin Manisa ilinin Soma ilçesindeki Soma Holding şirketlerinden Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin işlettiği madende çıkan yangın ve su basması sonucu 301 madenci yaşamını yitirdi. İş güvenliğinin dikkate alınmadığının bir örneği olan bu kaza, işçi haklarının da ne kadar yetersiz olduğunu gösterdi. Göz göre göre yapılan ihmaller, madencilerimizin çalışma güvenliğini riske attı ve yüzlerce aile mağdur oldu. 
Bugün üzerinden 4 yıl geçti, halen dava sonuçlanmadı, halen suçlular ceza almadı. Maalesef rantların insan hayatının değerinden daha önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. 
Bir an önce davanın sonuçlanması ve adaletin yerini bulması mutlaka ülke gündeminde olması gereken bir konudur.

Toprağa Sahip Çık... “Bolluk, Bereket ve Umut Buluşması”

06.05.2018
Toprağa Sahip Çık... “Bolluk, Bereket ve Umut Buluşması”

6 Mayıs'ta hep birlikte toprağa dokunalım. Tohumlarımızı ve fidelerimizi onun bereketli kucağına teslim ederek hem Hıdırellez'i hem de Dünya Çiftçiler Günü'nü beraber kutlayalım!

Tüm dostlarımızı davet ediyoruz. Olursa birlikte olur!

İZ BEŞİKTAŞ, SARIYER; KAĞITHANE Gönüllüleri sizi 23 Nisan Şenliğine davet ediyor!

21.04.2018
İZ BEŞİKTAŞ, SARIYER; KAĞITHANE Gönüllüleri sizi 23 Nisan Şenliğine davet ediyor!

21 Nisan 2018 Cumartesi günü Ayazağa Spor Kulubü tesislerinde 10:30-16:00 saatleri arasında çocuklar ve ailelere eğlenceli, ikramlı bir şenlik düzenliyoruz.